Ta sprawność przekłada się bezpośrednio na wyższą moc przez dłuższy czas a nie generowanie ciepła, co ma zasadnicze znaczenie. To podejście, oprócz stabilnej pracy w najcięższych warunkach, dało także efekt w postaci nieskazitelnego dźwięku i odstępu od szumów na poziomie 113 dBA od analogowego wejścia do wyjścia po wzmacniaczu a jest to osiągnięcie bez konkurencji (a przynajmniej nie znamy przykładów).
Każdy z kanałów może dostarczać maksymalną moc pod obciążeniem 2, 4 i 8 ohmów ale także w liniach stałoprądowych 25V, 75V i 100V, Takie rozwiązanie pozwala projektantom na wysoką elastyczność w instalacjach.
Procesor 96kHz DSP zintegrowany ze wzmacniaczem to w zasadzie szereg układów Sharc i ARM zaprogramowanych w całości przez zespół Linea Research. Efektem jest opracowanie unikalnych, nie występujących w innych urządzeniach, dostępnych krosowerów LIR (Linear Phase IIR) , które są tak proste w obsłudze jak te do których jesteście przyzwyczajeni ale nie wpływają na fazę i mają mniejsze opóźnienie własne niż skomplikowane w zastosowaniu filtry FIR. Nie musisz korzystać z zewnętrznego oprogramowania i eksportów plików. Ustaw krosower i możesz natychmiast zweryfikować efekt działania filtra bez group delay! Unikalne są również algorytmy limiterów VX, które pozwalają na inne limitowanie w różnych sekcjach pasma w ramach jednego kanału a także RMS limiter, Szczytowy i zabezpieczający przed nadmiernym wychyleniem membrany.
Do komunikacji używamy portów Ethernet, które są niezależne od wejść i wyjść Dante, oraz aplikacji System Engineer na PC (makowcy, muszą skorzystać z VMWare lub Paralells). Panel frontowy informuje o wszystkich kluczowych informacjach takich jak stabilność systemu czy poziomy dźwięku ale nie posiada przełączników aby uniemożliwić niewykwalifikowanej obsłudze popełnienie błędów. W pamięci urządzenia można zapisać szereg ustawień i tzw. scen "snapshot", które dobrze znamy z nowoczesnych konsolet miksujących. Snapshoty można zmieniać za pośrednictwem analogowego wyjścia i prostego przełącznika stykowego a takie zadanie można powierzyć każdej, nawet niewykwalifikowanej, osobie.
Praca z programem System Engineer jest intuicyjna a interfejs graficznie przejrzysty. Aplikacja posiada wiele wygodnych i oszczędzających czas funkcji związanych z zarządzaniem presetami, nakładaniem warstw MUTE, gainów, opóźnień i oczywiście EQ w całym systemie (nie tylko w ramach jednego wzmanicacza). Możliwa jest również kontrola za pośrednictwem urządzeń zewnętrznych producentów poprzez protokoły TCP/IP, RS232 i RS485.