CECHY WZMACNIACZY NAW SERII MD:
- Wiodące w swojej klasie stopnie mocy z najnowocześniejszą technologią półprzewodników
- Procesor DSP 96kHz o unikalnych parametrach (Filtry liniowo fazowe IIR LIR i FIR)
- Prosta obsługa z panelu frontowego. Pełną kontrola parametrów i możliwość wgrywania presetów
- Podwójny zasilacz - niezależne dla wzmacniaczy i DSP. Energooszczędne tryby uśpienia.
- Softwarowe grupowanie modułów z wielowarstwowym EQ i prostą kontrolą złożonych systemów
- Cztery lub osiem kanałów doskonałej jakości wzmocnienia w klasie D
- 20,000 W RMS przy całkowicie obciążonych stopniach mocy
- Pełna obsługa z panelu frontowego
- Praca 85V do 240V automatycznie przełączany zasilacz
- Monitorowanie i kontrola poprzez Ethernet
- wejścia analogowe, AES3 i w opcji Dante™ / AES67 Otwartość na zewnętrzne interfejsy Audio/Video przyszłości(AVB, Milan)
- Akceptują pliki FIR 48kHz i 96kHz poprzez aplikację System Engineer,
- Opracowane, zaprojektowane i wyprodukowane na Wielkiej Brytanii przez Linea Research
Seria NAW MD została zaprojektowana do użycia na festiwalach, trasach koncertowych, klubach i wszystkich eventach Live/Touring. Zapewnia unikalną kombinację ogromnej mocy przez długi czas, zaawansowanego przetwarzania DSP i jest dużym krokiem naprzód w technologii audio.
Oba urządzenia potrafią dostarczyć 20kW mocy na swoje 4 lub 8 kanałów wyjściowych. Nie mówimy tu o mocach "transient, peak, burst" a o czystej mocy RMS dostarczanej przez wszystkie kanały na raz, pod równoległym obciążeniem nawet na najgęstszym materiale dźwiękowym. Z naszymi wzmacniaczami nie musisz się martwić o rozdzielanie mocy na kanały czy "Power sharing" możesz używać całości, za którą zapłaciłeś i to przez cały czas. Zostało to wielkrotnie potwierdzone w dziesiątkach instalacji i sytuacji LIVE na świecie oraz niezależnych testach (np. www.Production-Partner.de)
Jak to działa? Nasze urządzenia mogą to zrobić ponieważ 5 generacja wzmacniaczy klasy D została ponownie zaprojektowana w sposób najbardziej efektywny, z pominięciem zbędnych elementów generujących straty i szumy. Topologia i fizyczny układ elementów umożliwia sprawność wyższą o 7% do 10% od produktów konkurencji (szczegóły na wykresie)
Sprawność (oś Y) MD4420 vs Konkurencja (oś X moc w Watach)
Ta sprawność przekłada się bezpośrednio na wyższą moc przez dłuższy czas a nie generowanie ciepła, co ma zasadnicze znaczenie. To podejście, oprócz stabilnej pracy w najcięższych warunkach, dało także efekt w postaci nieskazitelnego dźwięku i odstępu od szumów na poziomie 113 dBA od analogowego wejścia do wyjścia po wzmacniaczu a jest to osiągnięcie bez konkurencji (a przynajmniej nie znamy przykładów).
Każdy z kanałów może dostarczać maksymalną moc pod obciążeniem 2, 4 i 8 ohmów ale także w liniach stałoprądowych 25V, 75V i 100V, Takie rozwiązanie pozwala projektantom na wysoką elastyczność w instalacjach.
Procesor 96kHz DSP zintegrowany ze wzmacniaczem to w zasadzie szereg układów Sharc i ARM zaprogramowanych w całości przez zespół Linea Research. Efektem jest opracowanie unikalnych, nie występujących w innych urządzeniach, dostępnych krosowerów LIR (Linear Phase IIR) , które są tak proste w obsłudze jak te do których jesteście przyzwyczajeni ale nie wpływają na fazę i mają mniejsze opóźnienie własne niż skomplikowane w zastosowaniu filtry FIR. Nie musisz korzystać z zewnętrznego oprogramowania i eksportów plików. Ustaw krosower i możesz natychmiast zweryfikować efekt działania filtra bez group delay! Unikalne są również algorytmy limiterów VX, które pozwalają na inne limitowanie w różnych sekcjach pasma w ramach jednego kanału a także RMS limiter, Szczytowy i zabezpieczający przed nadmiernym wychyleniem membrany.
Do komunikacji używamy portów Ethernet, które są niezależne od wejść i wyjść Dante, oraz aplikacji System Engineer na PC (makowcy, muszą skorzystać z VMWare lub Paralells). Panel frontowy informuje o wszystkich kluczowych informacjach takich jak stabilność systemu czy poziomy dźwięku ale nie posiada przełączników aby uniemożliwić niewykwalifikowanej obsłudze popełnienie błędów. W pamięci urządzenia można zapisać szereg ustawień i tzw. scen "snapshot", które dobrze znamy z nowoczesnych konsolet miksujących. Snapshoty można zmieniać za pośrednictwem analogowego wyjścia i prostego przełącznika stykowego a takie zadanie można powierzyć każdej, nawet niewykwalifikowanej, osobie.
Praca z programem System Engineer jest intuicyjna a interfejs graficznie przejrzysty. Aplikacja posiada wiele wygodnych i oszczędzających czas funkcji związanych z zarządzaniem presetami, nakładaniem warstw MUTE, gainów, opóźnień i oczywiście EQ w całym systemie (nie tylko w ramach jednego wzmanicacza). Możliwa jest również kontrola za pośrednictwem urządzeń zewnętrznych producentów poprzez protokoły TCP/IP, RS232 i RS485.